Центар за производи

 • head_banner
 • head_banner
 • head_banner

4×4 семеен шатор на покривот Дива земја

Краток опис:

Модел бр.: Voyager Pro

Војаџер 4×4 шатори за кампување на покривот, сосема нов шатор за покрив со тврда обвивка Wild Land за авантури за сите намени, со алуминиумско саќе одозгора и саќе од фиберглас под, ве ослободува од грижите за ставање дополнителна покривка.Шаторот на покривот е дебел само 30 cm по затворањето.Кога е отворен, просторот е доволен за семејство со 4 лица со нашиот голем Војаџер.


Детали за производот

Ознаки на производи

WL-Tech ткаенина

 • Применете ја технологијата на високо-полимерна активна фолија за отстранување на влага за подобра вентилација.
 • Одличен статички притисок на водата и отпорност на површинска влага.
 • Ефикасно спречување на појава на кондензација.

Карактеристики

 • Цврста обвивка и на дното и на врвот кога ќе ја преклопите надолу.Мала отпорност на ветер и низок шум при монтирање на покривот на автомобилот
 • Простран внатрешен простор за 4-5 лица, идеален за семејно кампување – панорамски поглед од 360°
 • Погоден за секое возило 4×4
 • Лесно поставете и преклопете ги шаторите на покривот 4x4 за кампување со едноставни чекори
 • Уредна алуминиумска хард школка, може да носи товар од 70 килограми на врвот
 • Душекот со висока густина од 5 см овозможува удобно искуство за спиење
 • Голема настрешница за добра заштита од дожд
 • Надворешната мува со целосно досадна сребрена обвивка и UPF50+ обезбедуваат одлична заштита
 • Два големи џебови за чевли од двете страни на влезната врата за повеќе складирање
 • Вклучена е телескопска скала од алуминиумска легура и издржува 150 кг
 • Големина 1 доаѓа со 2 дополнителни прилагодливи алуминиумски потпорни столбови за одржување на шаторот на покривот постабилен

Спецификации

250cm Спец.

Внатрешна големина на шатор 230x200x120cm (91x79x47in)
Затворена големина 227x140x29cm (89x55x11in)
Нето маса 76 кг (168 фунти) (вклучувајќи скала)
Бруто тежина 91 кг (201 фунти)
Капацитет за спиење 4-5 луѓе
Летај Патентирана WL-tech ткаенина PU5000-8000mm
Внатрешна Издржлив 300D поли Оксфорд PU обложен
Кат 210D полиоксфорд PU обложен 3000мм
Рамка Алуминиум., Телескопска алуминиумска скала
База фиберглас саќе плоча и алуминиум саќе плоча

140cm Спец.

Внатрешна големина на шатор 230x130x110cm (91x51x43in)
Големина на пакувањето 158x135x32cm (62x53x13in)
Нето маса 59 кг (130 фунти) (вклучувајќи скала)
Бруто тежина 69 кг (152 фунти)
Капацитет за спиење 1-2 лица
Летај Патентирана WL-tech ткаенина PU5000-8000mm
Внатрешна Издржлив 300D поли Оксфорд PU обложен
Кат 210D полиоксфорд PU обложен 3000мм
Рамка Алуминиум, телескопска алуминиумска скала
База фиберглас саќе плоча и алуминиум саќе плоча

капацитет на шаторот

143
3

Одговара

Кров-Кампер-Шатор

SUV со средна големина

Горе-покрив-Топ-Шатор

SUV со целосна големина

4-Сезона-Кров-Топ-Шатор

Камион со средна големина

Хард-шатор-кампување

Камион со целосна големина

Покрив-Топ-Шатор-Соларни панели

Трејлер

Поп-ап-шатор-за-покрив на автомобил

комбе

Седан

SUV

Камион

Седан
SUV
Камион

1920x537

1

3

4

1180x722-3

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја