Најчесто поставувани прашања

  • head_banner
  • head_banner
  • head_banner

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

П1: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме фабрика. Срдечно ви посакуваме добредојде во нашата фабрика за посета и соработка.

П2: Како да се инсталира шатор на покривот?

О: Видеото за инсталирање и упатството за корисникот ќе ви бидат испратени, исто така достапна е и онлајн услуга за клиенти.Нашиот покривен шатор е погоден за повеќето SUV, MPV, приколки со багажник на покривот.

П3: Може ли да добијам еден примерок за проверка на квалитетот?

О: Не е проблем.Можете да контактирате со нас за примероци за да го проверите квалитетот на производот.

П4: Кои се вашите услови за испорака?

О: FOB, EXW, може да се преговара по ваша погодност.

П5: Дали е вклучен хардверот за монтирање на шаторот?

О: Да.Комплетот за монтирање обично се наоѓа во предниот џеб на шаторот заедно со комплет со алатки.

П6: Дали има некои посебни потсетници за мерките на претпазливост за преноќување во шатор на покривот?

О: Кровниот шатор е направен од запечатен, водонепропустлив материјал и не дише.Се препорачува барем еден прозорец да се чува делумно отворен за да се обезбеди соодветна вентилација за патниците и да се намали кондензацијата.

П7: Како треба да го исчистам/третирам телото на шаторот?

О: За ткаенината на телото, повеќето од шаторите се направени од синтетичка ткаенина, затоа погрижете се да користите средство за чистење/водоотпорност дизајнирано за тој тип ткаенина.Препорачуваме да го чистите и третирате вашиот шатор најмалку еднаш годишно.

Исто така, не заборавајте да исчистите која било од фабрикуваните компоненти користејќи мека четка и/или компресор за воздух.

П8: Како треба долгорочно да го чувам мојот шатор на покривот?

О: Постојат неколку препорачани начини за складирање на вашиот шатор, но прво проверете дали шаторот е исушен.

Ако морате да го затворите шаторот влажен кога ќе го напуштите кампот, секогаш отворете го и исушете го веднаш по враќањето дома.Може да се формираат мувла и мувла ако се остават премногу денови.

Кога го отстранувате шаторот, секогаш барајте друго лице да ви помогне.Ова ќе ви помогне да спречите повреда и евентуално оштетување на вашето возило.Ако треба сами да го отстраните шаторот, се препорачува некаков систем за дигалки.Постојат неколку системи за дигалки за кајак кои би функционирале одлично за ова.

Ако треба да го извадите шаторот и да го чувате во вашата гаража, погрижете се никогаш да не го наместите шаторот на цементот што може да го оштети надворешниот ПВЦ капак.Секогаш користете подлога од пена за да го поставите шаторот, и да, во ред е да ги поставите повеќето модели на нивна страна.

Едно нешто на што луѓето не помислуваат е да го завиткаат шаторот во церада за да ги спречат глодарите да ја оштетат ткаенината.Најдобрата препорака е да го завиткате шаторот во обвивка за растегнување за да ја заштитите ткаенината од влага, прашина и животни“.

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?