Центар за производи

 • head_banner
 • head_banner
 • head_banner

Сосема нов патентиран шатор на покривот на надувување Wild Land Air Cruiser

Краток опис:

Модел бр.: Air Cruiser

Опис:Првиот шатор на покривот со механизам за воздушна цевка на Wild Land.Со идејата „Секое живописно место да стане ваш приватен двор“, совршено го интегрираме домот и поетското живеалиште преку „подвижна куќа“ како дизајн концепт, создавање висок и простран внатрешен простор, удобно и брзо иновативно складирање и функционален дизајн полн со сигурност.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

 • Со вградената воздушна пумпа, не грижете се дека недостасува воздушна пумпа или дополнителен простор за складирање
 • Пумпа за воздух без батерии, безбедно напојувана од запалка или напојување
 • Воздушната цевка е 5-слојна заштитена, отпорна на удари и отпорност на гребење
 • Патентиран дизајн со двојна настрешница, ја намалува отпорноста на ветерот, одличен за засенчување, одводнување и заштита од дожд
 • Простран внатрешен простор со висина од 1,45 m при отворање на шаторот за дополнителна удобност
 • Два прозорци на покривот со завеса за одличен ноќен поглед
 • Одлична вентилација со големи мрежести врати и прозорци, и отвори за воздух
 • Лесен и компактен дизајн
 • Издржи тест на ветер и дожд од ниво 7 (15 m/s).
 • Ултра долга LED светлосна лента со затемнување за да се создаде топла атмосфера

Спецификации

Внатрешна големина на шатор 210x135cmx145cm (83x53x57in)
Големина на пакување 149x108x30cm (59x43x12in)
Нето маса 42,5 кг (94 фунти) (исклучени скали)
Капацитет 2-3 лица
Бруто тежина 87 кг (191 фунти)
Покријте Тешки 600D поликсфорд со ПВЦ облога, PU5000mm, WR
База Алуминиумска рамка
Ѕид 280G rip-stop polycotton PU обложен 2000mm, WR
Кат 210D polyoxford PU обложен 3000mm, WR
Душек Термичка покривка за душек погодна за кожата со душек од пена со висока густина од 5 см
Рамка Воздушна цевка, Алу.телескопска скала

капацитет за спиење

3

Одговара

Кров-Кампер-Шатор

Седан

Горе-покрив-Топ-Шатор

SUV

4-Сезона-Кров-Топ-Шатор

Камион со средна големина

Хард-шатор-кампување

Камион со целосна големина

Покрив-Топ-Шатор-Соларни панели

Трејлер

Поп-ап-шатор-за-покрив на автомобил

комбе

Седан

SUV

Камион

Седан
SUV
Камион

1,1920x53720

2,1180x722-25

3,1180x7226

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја