Центар за производи

  • head_banner
  • head_banner
  • head_banner

Почетно ниво Wild Land преклопен шатор за автомобил за седан и соло кампување

Краток опис:

Модел бр.: Lite Cruiser

Нагорниот шатор Wild Land Lite Cruiser е шатор за кампување во стил и мека обвивка со конкурентна почетна цена.Компактна големина за удобна испорака и складирање.Има мала тежина, може да се постави или преклопи за неколку минути.Погоден за сите видови возила, особено за седан, добар за соло кампување и кампување за парови.Тоа е одличен избор за сите RTT почетници и љубители.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

  • Погоден за секое возило 4x4, одличен избор за седан.
  • Супер мала тежина за лесно носење и монтажа.
  • Мала големина на пакувањето за да заштеди простор на багажникот на покривот.
  • Голема стреа и полна дождлива мува за одлична заштита од дожд.
  • Два големи странични прозорци и едно задно стакло одржуваат добра вентилација и избегнуваат комарци внатре.
  • Душекот за душек со висока густина од 3 см овозможува удобно искуство за спиење.
  • Телескопски алу.вклучена скала и издржува 150 кг.

Спецификации

Спецификација од 120 см.

Внатрешна големина на шатор 212x120x95cm (83x47x37in)
Затворена големина 127x110x32cm (50x43x13in)
Тежина 34 кг (75 фунти) за шатор, 6 кг (13 фунти) за скала
Капацитет за спиење 1-2 лица
Тежински капацитет 300 кг (661 фунти)
Тело Издржлив 600D Rip-Stop polyoxford со PU 2000mm
Дождовец 210D Rip-Stop Poly-Oxford со сребрена облога и PU 3.000mm, UPF50+
Душек Пена со висока густина од 3 см
Тротоарите 4cm EPE пена
Рамка Екструдирана алуминиумска легура во црна боја

капацитет за спиење

1

Одговара

Кров-Кампер-Шатор

Седан

Горе-покрив-Топ-Шатор

SUV

4-Сезона-Кров-Топ-Шатор

Камион со средна големина

Хард-шатор-кампување

Камион со целосна големина

Покрив-Топ-Шатор-Соларни панели

Трејлер

Поп-ап-шатор-за-покрив на автомобил

комбе

Седан

SUV

Камион

Седан
SUV
Камион

1. Влезно-ниво-Wild-Land-Fold-Out-Style-Car-Roof-Tent-for-Sedan-Ind-Solo-Camping1

2.4 wd-покрив-шатор

3.надворешно-копнено-rtt

4.само-кампување-автомобил-шатор

5,1180x7223

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја